Enkaustika

vstúpte s nami do sveta enkaustiky

Lektorský kurz: Cesta - Lektorský

Tento kurz je určený pre tých, ktorí sa chcú venovať enkaustike profesionálne. Kurz je rozdelený na 5 častí - 5 stretnutí, ktoré sa konajú v mesačnom odstupe.
Predajná cena po zľave
Predajná cena450,00 €
Zľava
Cena / kg:
naobjednavku.gif
Popis:

Tento kurz je určený pre tých, ktorí sa chcú venovať enkaustike profesionálne. Kurz je rozdelený na 5 častí - 5 stretnutí, ktoré sa konajú v mesačnom odstupe.

1. stretnutie: na tomto kurze sa naučíte správne používať a starať sa o maliarske nástroje - žehličku a enkaustické pero. Vytvoríte Vaše prvé prekrásne umelecké dielka, abstrakty ako aj jednoduché krajinky. Tvoriť budete v rozmeroch od A6 po A4.

2. stretnutie: Tu sa naučíte ako tvoriť na farebnom papieri. Ako používať pečiatkovú techniku a pernamentné fixky. Nahliadnete do kúziel servítkovej techniky a tvorenie koláží. Ďalej budete tvoriť na savých podkladoch ako obyčajný kartón, ale zistíte aj ako maľovať na plátno. Tvoriť budete v rozmeroch od A6 po A3.

Taktiež sa naučíte ako tvoriť na ohrievacej doske. Tento maliarsky nástroj Vám umožní ľahšie vytvárať Vaše umelecké diela, hlavne väčších veľkostí od A4 po A2. Vaša fantázia dostane nové krídla pri používaní maliarskej špachtle, valčeka, hrebeňa, škrabky a obľúbenej a veľmi všestrannej papierovej utierky.

3. stretnutie: Na tomto kurze sa naučíte ako tvoriť pomocou teplovzdušnej pištole. Tento pôvodne hobby nástroj Vám umožní ďalší rozlet Vašej fantázii. Budete vytvárať úžasné abstrakty na veľkých rozmeroch od A5 po A2.

Ďalej spoznáte americkú techniku. Budete si všímať značné rozdiely. Teraz už prejdete z 2D tvorby na tvorbu 3D.

4. stretnutie: na tomto stretnutí budete ďalej rozvíjať vaše znalosti a zručnosti v americkej technike. Tu už budete na tvorbu používať oheň ! Taktiež sa oboznámite so studenou technikou s vodou riediteľnými voskovými farbami CUNI, ako aj MPO.

5.stretnutie: Pozostáva s predvedením naučených techník a odovzdanie záverečnej práce. Počas celého kurzu sa očakáva že Vy ako záujemca budete cvičiť/tvoriť a na konci kurzu budete vedieť podať vysvetlenie enkaustických techník tak, aby to Vaši budúci klienti ľahko pochopili.  

Počas všetkých stretnutí sa budete oboznamovať  s etiketou lektora, ako aj so zdravotnými a bezpečnostnými pravidlami.  Predpokladá sa, že lektor sa bude touto etiketou a týmito pravidlami riadiť počas svojej kariéry.

Na konci kurzu účastník:

  • obdrží certifikát o absolvovaní lektorského kurzu,
  • bude zaradený do zoznamu lektorov na internetovej stránke www.enkaustika.sk , www.centrum-enkaustiky.cz
  • má právo nakupovať za ceny uvedené vo veľkoobchodnom cenníku firmy Laura Écsiová-L.E.TREND, ktorá jevýhradným dovozcom enkaustických potrieb vyrábaných spoločnosťou Mercurius International B.V.
  • Po skončení kurzu bude dostávať pozvánky na lektorské stretnutia ktoré sa konajú 1-2 krát do roka

 

Lektor: Laura Écsiová

Predpríprava: žiadna

Počet účastníkov: max. 2

Dĺžka kurzu: 5 stretnutí spolu

Termín konania: dohodou

Miesto konania: Bratislava / Praha

Cena obsahuje:

- všetok použitý materiál.

- čaj, káva a malé občerstvenie

Vaše hotové dielka si zoberiete so sebou

Priniesť so sebou: maliarsky plášť alebo tričko

"